Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 10:34

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„Miejsca bliskie Zofii Niedziałkowskiej w XXI w.”

1) Organizator:     Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce, ul. Traugutta 2, 07-410 Ostrołęka

2) Warunki uczestnictwa:

• konkurs organizowany jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych
  • wymagana jest zgoda i podpis rodziców lub opiekunów prawnych (zał. nr 1)
  • każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 5 prac
  • organizator nie przyjmuje prac zbiorowych
  • prace należy przesyłać w formie wywołanych zdjęć w formacie min.10x15cm na adres szkoły i w formie pliku „jpg” o wymiarach min. 1200 x 1600 na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

treści maila należy podać:

(a)    tytuł pracy

(b)   imię i nazwisko autora, wiek, klasa

(c)    placówka, adres, telefon kontaktowy

(d)   oświadczenie o posiadaniu praw autorskich do zdjęć oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych (zał. nr 2)

3) Nadesłanie prac przedstawiających osoby oznacza posiadanie przez autora zgody osób umieszczonych na fotografiach do upublicznienia ich wizerunku

4) Przesłane pliki i fotografie nie będą zwracane i z chwilą przesłania przechodzą na własność organizatora

5) Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem zgody na wykorzystanie prac na stronie internetowej szkoły oraz na pokonkursowej wystawie

6) Termin nadsyłania prac do 15 maja 2015r.

7) Prace oceniać będzie jury powołane przez organizatora

8) Wyniki zostaną ogłoszone na stronie  www.sp5ostroleka.edu.pl

9) Zwycięzcy konkursu zostaną powiadomieni przez organizatora telefonicznie lub mailowo do 21 maja 2015r.

10) Nagrody zostaną wręczone 27.05.2015r. podczas uroczystości 10 rocznicy nadania Szkole Podstawowej Nr 5 imienia Zofii Niedziałkowskiej

11) Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu

Załącznik nr 1   pobierz (.pdf)

Przedszkolaki w Muzeum PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 marca 2015 18:31

PRZEDSZKOLAKI W MUZEUM KULTURY KURPIOWSKIEJ

27.03.2015r dzieci z Oddziału Przedszkolnego odwiedziły Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, gdzie uczestniczyły w Wielkanocnych warsztatach etnograficznych. Przedszkolaki dowiedziały się, jak Kurpie przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych.

Na koniec wykonały wspólną palmę kurpiowską oraz kurczaczki symbolizujące tradycje Świąt.

I.Tłomacka, A.Czekała

Dzień otwarty PDF Drukuj Email
niedziela, 29 marca 2015 18:58

DZIEŃ OTWARTY

Dnia 25.03.2015r. odbył się „DZIEŃ OTWARTY”, na który przybyli wraz z rodzicami przyszli uczniowie. Podczas spotkania można było zwiedzić szkołę, zapoznać się z ofertą proponowaną przyszłym uczniom oraz porozmawiać z gronem pedagogicznym. Nie zabrakło również programu artystycznego w wykonaniu uczniów, pokazów sztuk walki, zajęć muzycznych, przyrodniczych, plastycznych, matematycznych, historycznych itd. Zainteresowane osoby mogły porozmawiać z logopedą, psychologiem i pedagogiem szkolnym.

"Jestem ilustratorem książek"- wyniki PDF Drukuj Email
niedziela, 29 marca 2015 13:14

WYNIKI KONKURSU RYSUNKOWEGO

"JESTEM ILUSTRATOREM KSIĄŻEK"

Biblioteka szkolna ogłasza wyniki konkursu rysunkowego dla uczniów klas I-III p.t.”Jestem ilustratorem książek”.

Wśród ogromnej ilości pięknych prac trudno było dokonać wyboru tych najpiękniejszych.

Po długich naradach komisja w składzie:

1.  p. Ewa Welkprzewodnicząca

2.  p. Anna Samsel –członek komisji

3.  p. Marzena Konkielczłonek komisji

wybrała najciekawsze prace.

Oto wyniki:

1. miejscePaulina Pfajfer kl.IIIb

2. miejsce (równorzędne) – Gabriela Majk kl. Ia i Inga Dąbrowska kl. II

3. miejsce - Marcin Dębowski kl. Ib

WyróżnieniePaweł Kozikowski kl. IIIa

Zwycięzcom gratulujemy!

Nagrodzone prace.