I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej PDF Drukuj Email
piątek, 29 kwietnia 2016 19:16

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

"RISING STARS"

26 kwietnia uczniowie naszej szkoły - reprezentanci klasy trzeciej wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej „Rising Stars” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 10 w Ostrołęce.   Zmagali się wraz z uczniami klas III reprezentujących wszystkie ostrołęckie podstawówki. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z ostrołęckich szkół. Uczniowie wykonywali wybrane przez siebie utwory muzyczne w wersji anglojęzycznej. Wszystkich zachwycił poziom wokalny jak i językowy wykonawców. Decyzją jury przedstawicielka naszej szkołyInga Dąbrowska zdobyła II miejsce.
Dwoje pozostałych uczestników konkursu: Paulina Dajcz oraz Bartłomiej Tyc otrzymali dyplomy z podziękowaniem za udział w wydarzeniu.

Serdecznie  gratulujemy i dziękujemy !!!

Zachęcamy do obejrzenia video z konkursu -----> VIDEO

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Promyk Poezji PDF Drukuj Email
niedziela, 24 kwietnia 2016 17:52

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "PROMYK POEZJI"

Dnia 20 kwietnia 2016 r. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej  w Ostrołęce była organizatorem  XIX  Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego  - PROMYK POEZJI  pod hasłem Wiersze ulubione, śmieszne i pocieszne.

Do rywalizacji stanęli reprezentanci klas I-III  ostrołęckich szkół podstawowych (23 recytatorów). Komisja złożona z przedstawicieli poszczególnych placówek pod przewodnictwem  p. dyrektor  Beaty Kowalczyk przyznała następujące miejsca:

W kategorii klas I

-  Oliwia Wróblewska SP 4

-  Alicja Młynarczyk  SP 6

-  Małgorzata Mierzejewska SP 10

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: p. Elżbieta Ossowska, p. Anna Mackiewicz, p. Alina Piasta, p. Agnieszka Pazik.

Warsztaty kulinarne PDF Drukuj Email
czwartek, 21 kwietnia 2016 18:34

JEŻYKI WZIĘŁY UDZIAŁ W WARSZTATACH KULINARNYCH

W środę, 20 kwietnia grupa "Jeżyki" wybrała się wraz z wychowawcą  na warsztaty kulinarne do Pizzerii Rica w Ostrołęce. Dzieci własnoręcznie przygotowały pizze wykorzystując do tego ulubione składniki. Po upieczeniu zajadały się nimi ze smakiem. Zabawa była doskonała. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom dobrego kucharza.

Spektakl ekologiczny "O czym marzą drzewa?" PDF Drukuj Email
czwartek, 21 kwietnia 2016 18:11

SPEKTAKL EKOLOGICZNY "O CZYM MARZĄ DRZEWA?"

Dnia 21 kwietnia 2016 r. wybraliśmy się do Ostrołęckiego Centrum Kultury na ekologiczne przedstawienienie "Teatru Niewielkiego" z Krakowa zatytułowane „O czym marzą drzewa?”. Spektakl dotyczył ważnych tematow, takich jak: segregacja odpadów, zanieczyszczenie powietrza, czy też problem niszczenia lasów. Ala – wesoła pierwszoklasistka razem z młodym drzewkiembukiem Jasiem uświadomili nam jak dużo ludzkość może stracić zaniedbując przyrodę.Uczyli widzów jak postępować, by okolica, w której przyszło im żyć była przyjazna, czysta i zachęcająca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na szczęście bohaterowie mogli liczyć na dzieci i niejeden raz poprosili je o pomoc. Niektórzy z nas razem z aktorami wystąpili na scenie. Były też piosenki oraz... oczywiście mnóstwo śmiechu. Spektakl miał formę wesołej, wspólnej zabawy z publicznością.

Uczniowie klasy I B i II B

Szkolny Konkurs PROMYK POEZJI PDF Drukuj Email
czwartek, 21 kwietnia 2016 07:07

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "PROMYK POEZJI"

Dnia 14 kwietnia 2016 r. po raz kolejny odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Promyk Poezji” dla uczniów klas I- III. Do rywalizacji przystąpiło po dwóch reprezentantów z każdej klasy. Pod przewodnictwem pani dyrektor Beaty Kowalczyk recytatorów oceniały: p. wicedyrektor Ewa Welk, p. Agnieszka Kornaga - Bałdyga, p. Anna Kubeł, p. Milena Bakuła.
Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani i świetnie zaprezentowali się recytując wybrany wiersz. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i gromkie brawa.
Wybór laureatów był trudny, gdyż wszystkie prezentacje były na wysokim poziomie - podsumowało zmagania jury.
Zwycięzcami zostali:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Marcel Gawekklasa I b
II miejsceWojciech Briksklasa I b
III miejsce – Katarzyna Chojnowska  – klasa I a

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Eliza Napiórkowska  – klasa II b
II miejsce – Zuzanna Dajcz – klasa II a
III miejsce – Aleksandra Kowalska – klasa II a
III miejsce – Rozalia Drzyzguła – klasa II b

W kategorii klas trzecich:

I miejsce – Karolina Główczyńska – klasa III
II miejsce – Paulina Dajcz – klasa III

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i  nagrody książkowe.
Serdecznie gratulujemy!

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Designed by Paweł Mierzejewski | Created by GotujeSie.pl (© 2010)