Przedszkolaki w Muzeum PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 marca 2015 18:31

PRZEDSZKOLAKI W MUZEUM KULTURY KURPIOWSKIEJ

27.03.2015r dzieci z Oddziału Przedszkolnego odwiedziły Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, gdzie uczestniczyły w Wielkanocnych warsztatach etnograficznych. Przedszkolaki dowiedziały się, jak Kurpie przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych.

Na koniec wykonały wspólną palmę kurpiowską oraz kurczaczki symbolizujące tradycje Świąt.

I.Tłomacka, A.Czekała

Dzień otwarty PDF Drukuj Email
niedziela, 29 marca 2015 18:58

DZIEŃ OTWARTY

Dnia 25.03.2015r. odbył się „DZIEŃ OTWARTY”, na który przybyli wraz z rodzicami przyszli uczniowie. Podczas spotkania można było zwiedzić szkołę, zapoznać się z ofertą proponowaną przyszłym uczniom oraz porozmawiać z gronem pedagogicznym. Nie zabrakło również programu artystycznego w wykonaniu uczniów, pokazów sztuk walki, zajęć muzycznych, przyrodniczych, plastycznych, matematycznych, historycznych itd. Zainteresowane osoby mogły porozmawiać z logopedą, psychologiem i pedagogiem szkolnym.

"Jestem ilustratorem książek"- wyniki PDF Drukuj Email
niedziela, 29 marca 2015 13:14

WYNIKI KONKURSU RYSUNKOWEGO

"JESTEM ILUSTRATOREM KSIĄŻEK"

Biblioteka szkolna ogłasza wyniki konkursu rysunkowego dla uczniów klas I-III p.t.”Jestem ilustratorem książek”.

Wśród ogromnej ilości pięknych prac trudno było dokonać wyboru tych najpiękniejszych.

Po długich naradach komisja w składzie:

1.  p. Ewa Welkprzewodnicząca

2.  p. Anna Samsel –członek komisji

3.  p. Marzena Konkielczłonek komisji

wybrała najciekawsze prace.

Oto wyniki:

1. miejscePaulina Pfajfer kl.IIIb

2. miejsce (równorzędne) – Gabriela Majk kl. Ia i Inga Dąbrowska kl. II

3. miejsce - Marcin Dębowski kl. Ib

WyróżnieniePaweł Kozikowski kl. IIIa

Zwycięzcom gratulujemy!

Nagrodzone prace.

Dzień otwarty PDF Drukuj Email
sobota, 21 marca 2015 16:21

Kurpiowskie bajania w zerówce PDF Drukuj Email
piątek, 20 marca 2015 18:08

"KURPIOWSKIE BAJANIA" DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Przedszkolakidwóch oddziałów przedszkolnych gr.,, Jeżyki’’ i ,, Biedronki’’ odwiedził autor książek dla dzieci pan Stanisław Kałucki, mieszkający na stałe w Ostrołęce. Spotkanie dzieci z pisarzem przebiegało w miłej atmosferze. Pan Stanisław czytał przedszkolakom własne utwory, między innymi: bajki i wiersze. Niektóre dzieci po raz pierwszy zetknęły się

z dialektem kurpiowskim w utworze - ,, Kurpiowskie bajania’’. Autor książki zaciekawił małych słuchaczy gwarą kurpiowską i tłumaczył im niezrozumiałe  słowa. Przedszkolaki

z zainteresowaniem słuchały opowieści. Mogły osobiście poznać pana Stanisława. W przyszłości z pewnością sięgną po jego książki. Dzieci stanęły z panem Stanisławem do  pamiątkowego zdjęcia, a zaproszony gość otrzymał od przedszkolaków w podziękowaniu upominek.

Tekst i foto: A.Czekała, I. Tłomacka

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Designed by Paweł Mierzejewski | Created by SOTE (© 2010)