Zaproszenie PDF Drukuj Email

II Festiwal Piosenki w Języku Angielskim PDF Drukuj Email
piątek, 22 maja 2015 09:03

II FESTIWAL PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM

9. maja 2015 roku uczeń klasy IV A - Stanisław Kubeł reprezentował naszą szkołę w II Festiwalu Piosenki w Języku Angielskim na scenie plenerowej przy D.H. Kupiec w Ostrołęce, gdzie zajął I miejsce za wykonanie piosenki "Hallelujah" ex aequo z Dianą Grabowską ze Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu, która zaśpiewała "I'll always love you".

Celem festiwalu było popularyzowanie i propagowanie nauki języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży poprzez formę piosenki. Organizatorzy festiwalu to: Centrum Językowe "NEO" oraz Punkt Przedszkolny "Kangurek" Dziecięce Centrum Artystyczno-Językowe. Najlepsi otrzymali nagrody.

Tekst: Anna Laskowska

Gratulujemy sukcesu!

STOP uzależnieniom PDF Drukuj Email
piątek, 22 maja 2015 08:53

"STOP UZALEŻNIENIOM"

15. maja 2015 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z psychologiem klinicznym

p. Pawłem Łaszkiewiczem, z Poradni Uzależnień w Ostrołęce. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV-VI.

Spotkanie z Panią Teresą Piórkowską-Ciepierską PDF Drukuj Email
wtorek, 12 maja 2015 15:11

SPOTKANIE Z PANIĄ TERESĄ PIÓRKOWSKĄ-CIEPIERSKĄ

W piątek, 8 maja uczniowie kl. I A wzięli udział w spotkaniu z Panią Teresą Piórkowską-Ciepierską, które odbyło się w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży. Dzięki Pani Teresie dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat stroju kurpiowskiego - jak wyglądał strój damski, męski, czym różnił się strój strzelca, bartnika, rolnika a czym ubrania noszone na co dzień. Uczniowie  mieli okazję porozmawiać równieżKurpiach, swoim pochodzeniu oraz rodzinnych stronach.

Tekst i foto: Milena Bakuła

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj Email
wtorek, 12 maja 2015 14:51

APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3. MAJA